Równoważenie hydrauliczne

            Specjalizujemy się w równoważeniu oraz diagnostyce hydraulicznej(ang. balancing and troubleshooting) instalacyjnych systemów grzewczych i chłodniczych. Jako nieliczni posiadamy bogate zaplecze sprzętowe w postaci nowoczesnych urządzeń komputerowych do pomiaru przepływów, ciśnień, temperatur itp. Wszystkie urządzenia pomiarowe kalibrowane są corocznie w laboratoriach producentów, co gwarantuje ich wysoką dokładność pomiarową. Ponadto posiadamy urządzenie do odgazowywania próżniowego, które wykorzystujemy do szybkiej i skutecznej eliminacji gazów z instalacji, m.in. jako poprzedzenie pomiarów technicznych.

            W ramach naszej oferty wykonujemy profesjonalny balancing instalacji, z optymalizacją punktów pracy oraz wyborem odpowiedniej charakterystyki dla pomp obiegowych, przy zachowaniu wszelkich wymogów eksploatacyjnych w stosunku do armatury regulacyjnej i innych urządzeń w instalacjach.

            Naszym największym atutem jest łączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną, co pozwala nam szerzej spojrzeć na zagadnienia techniczne w zakresie branży HVAC. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeanalizować każde, nawet bardzo skomplikowane rozwiązania, a w razie konieczności dokonać niezbędnych korekt i dokładnie zbalansować pojedyncze instalacje oraz kompleksowo całe systemy instalacyjne. Ciągle poszerzamy swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach praktycznych na rampach pomiarowych oraz w seminariach tematycznych, potwierdzonych odpowiednimi świadectwami kwalifikacyjnymi.